Výhody quartzového elektrického vykurovania v porovnaní s ostatnými formami vykurovania - Smart Energy

« Späť

Elektrické quartzové vykurovanie infražiaričom má množstvo výhod oproti iným formám vykurovania.

Nízka investícia a inštalačné náklady

Elektrické quartzové ohrievače sú veľmi jednoduché na inštaláciu, čo znamená, že náklady na inštaláciu sú minimálne. Nie sú potrebné žiadne rozvody kúrenia, žiariče stačí jednoducho pripojiť do elektrickej siete, takže zvyčajne môžu byť nainštalované kvalifikovaným elektrikárom v priebehu niekoľkých minút. Pre novovybudované objekty to znamená, že žiariče môžu byť inštalované až v druhej fáze elektrickej inštalácie. A pre rekonštrukcie a výmeny to znamená minimálny zásah. Okrem toho, keďže ohrievače môžu pracovať ako samostatné zariadenia alebo ako systém, je jednoduché a ekonomicky nenáročné pridať ohrievače do systému kedykoľvek, keď to rozpočet umožní.

Nízke prevádzkové a nadobúdacie náklady

Často sú vyvolané polemiky ohľadom prevádzkových nákladov quartzových ohrievačov v porovnaní s ostatnými formami vykurovania. 92% energie dodanej do infražiariču je konvertovaných priamo na teplo od prvej sekundy, zvyšok je premenený na svetlo ako vedľajší produkt procesu

Cena energie pre priame vykurovacie systémy je len časťou prevádzkových nákladov. Skutočné náklady na zváženie sú celoživotné náklady na systém, ktoré nezohľadňujú len použitú energiu ale aj skryté náklady na údržbu - peňažné aj časové - počas celej dĺžky používania zariadenia.

Keďže elektrické quartzové ohrievače nemajú žiadne pohyblivé časti, ohrievače môžu slúžiť mnoho rokov. Kým životnosť priemernej lampy závisí od ohrievača, v prípade, že je používaná podľa inštrukcií spoločnosti Tansun, lampy môžu vydržať až 7000 prevádzkových hodín.

Účinný

Infračervené vykurovanie je považované za veľmi účinné, pretože vyhrieva presnú oblasť namiesto ohrevu celej miestnosti. Nevyhrieva vzduch (konvenčné vykurovanie) ale jeho teplo je príjemne prenášané ako slnečné lúče na ľudí, ktorí sú v jeho trase (smerové vykurovanie). Infračervený ohrievač tvorí okamžitý tepelný efekt a na základe toho spotrebúva menej energie. Je najvhodnejším spôsobom vykurovania veľkých budov, ako kostolov, leteckých hangárov a vlakových staníc, keďže nepotrebuje žiadny čas na predohrev a teplo nestúpa k stropu.

Životný štýl

Ľudia chcú vonku stráviť tak veľa času, ako je to možné. Infračervené ohrievače sú účinnejšie ako plynové ohrievače, keďže nie sú ovplyvňované poveternostnými podmienkami. Rovnako nie sú ovplyvnené geometriou interiéru.

Dizajn

Keďže infračervené ohrievače šetria cenný podlahový priestor, keďže môžu byť nainštalované vo väčšej vzdialenosti (na stene terasy alebo v nábytku na terase, napríklad slnečníku, markíze alebo okne) čo pre vypuklé plynové ohrievače nie je možné.

Spotreba energie

Ak sú kombinované s PIR (detektor pohybu) a/alebo diaľkovým ovládaním, quartzové ohrievače Tansun môžu byť jednoducho nastavené na tepelný výkon a spotrebu energie, čo zaistí maximálny užívateľský komfort a úsporu energie.

"Bezproblémovosť"

Infračervené ohrievače Tansun ponúkajú príjemné teplo hneď po zapnutí vypínača. Nemajú žiadne plynové fľaše na doplnenie, ktorých obsah sa vždy minie počas obeda alebo večere! A nie je potrebný ani žiadny priestor na skladovanie plynových fliaš.